Sıcaklıklardan Dolayı Bitcoinler Olumsuz Etkilendi

koinextr
0 0
Read Time:34 Second

Dünya Genelinde Yaşanan Sıcaklıklardan Dolayı Bitcoinler Olumsuz Etkilendi!…

Bloomberg’ün haberine göre Teksas’taki aşırı sıcak hava dalgası sebebiyle, Bitcoin madenciliği cihazlarını çalıştırmak oldukça güçleşti. Makineleri çalıştırmak için gerekli olan işlem gücü, Çin hükümetinin Mayıs 2021’deki kripto para madenciliğinin yasaklanmasından bu yana en düşük seviyelere geriledi.

bitcoinler

Bununla birlikte madencilik operasyonları, sıcak hava dalgasından oldukça kötü etkilenmiş durumda. Teksas’ta yaşanan aşırı sıcaklar, madencilik cihazlarının yongalarına zarar verdiği için amortisman oranları önemli ölçüde arttı.

Madencilik gücünde yaşanan düşüş sebebiyle, Bitcoin madencilik zorluğunda da azalma görüldü. Zorluk son iki hafta içinde %5 oranında geriledi.

 

SORUMLULUK REDDİ

YAZAR TARAFINDAN İFADE EDİLEN GÖRÜŞ VE GÖRÜŞLER YALNIZCA BİLGİLENDİRME AMAÇLIDIR VE FİNANSAL YATIRIM VEYA DİĞER TAVSİYE NİTELİĞİNDE DEĞİLDİR.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Shiba Inu, Kendi ‘Metaverse’ ünden İlk Görseli Paylaştı

Popüler meme coin Shiba Inu, sanal gerçeklik şirketi “The Third Floor” ile temmuz ayında yaptığı iş birliğinin ardından merakla beklenen ‘metaverse’ projesinden ilk görseli paylaştı. Popüler meme coin Shiba Inu, sanal gerçeklik şirketi “The Third Floor” ile temmuz ayında yaptığı iş birliğinin ardından merakla beklenen ‘metaverse’ projesinden ilk görseli paylaştı. […]