SHIB ve Solana Lider Olarak Kripto Pazarını İyileştirerek Bitcoini 55.000 Dolardan Sıçrattı

koinextr
0 0
Read Time:2 Minute, 30 Second

Bitcoin şu anda yaklaşık 58.000 $’dan işlem görürken, SOL ve SHIB günlük çift haneli kazançlar görüyor.

 

Kısaca

  • Tüm kripto para piyasası, bu hafta büyük bir satış nedeniyle acı çekti.
  • Ama bugün toparlanıyor.
  • Bitcoin son 24 saatte yükselmedi. Ancak çeşitli altcoinler var.

 

Kripto para piyasası dünkü satıştan sonra toparlandı. Altcoinler Shiba Inu ve Solana toparlanmaya öncülük ediyor.

Perşembe günü piyasalar, zorlu bir hafta geçirdikten sonra sert bir darbe aldı. Piyasa değerine göre en büyük kripto para birimi olan Bitcoin, son bir ayın en düşük fiyatına ulaştı. Satış, kripto varlığının 10 Kasım’da tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 69.044 $’a ulaşmasının ardından geldi .

Kripto pazarının geri kalanı genellikle yaptığı gibi Bitcoin’i takip etti ve beş gün içinde 150 milyar dolar kaybetti.

Ancak bugün işler daha iyi görünüyor. Bitcoin başlangıçta daha da düştü ve CoinGecko’dan alınan verilere göre günlük 58.460$’a sıçramadan önce yaklaşık 55.000$’a düştü.

Yine de, diğer kripto varlıkları bugün çok daha iyi durumda olsa da, bu Bitcoin için bugün için sadece %0,3’lük bir kazanç sağladı. Sonuç olarak, kripto piyasası bugün yaklaşık yüzde 5 kazandı ve şu anda toplu olarak 2,7 trilyon dolarlık bir piyasa değerinde duruyor.

Shiba Inu veya SHIB günümüzün parlayan yıldızı olarak görünüyor. Son 24 saatte %19,4 artarak 0,0005124 dolardan işlem görüyor. Shiba Inu, piyasa değerine göre on birinci en büyük dijital varlık ve etkileyici kazanımları nedeniyle şu anda en çok konuşulanlardan biri haline geldi ve 27 milyar doların üzerinde bir piyasa değeri var.

Solana ise beşinci büyük dijital varlık olarak sıralamada yerini koruyor. Kripto para birimi olarak Ethereum’un rakibidir ve Defi ve NFT ticaret faaliyeti için hızla ikinci en büyük ağ haline gelen işlemler için ödeme yapmak için kullanılır .

“Merkezi olmayan finans” ın kısaltması olan Defi, kullanıcıların üçüncü taraf aracılar olmadan kripto varlıklarını takas etmesine, ödünç almasına ve ödünç vermesine olanak tanıyan bir grup ürün ve hizmeti tanımlar. Solana DeFi protokollerinde şu anda 13 milyar dolardan fazla kilitli para var. Sonuç olarak, Solana geçen yıldan beri değer kazandı. Kasım 2020’den bu yana %10.000’in üzerinde arttı.

En büyük ikinci kripto para birimi olan Ethereum 24 saat içinde %4,3 artarak 4.242 dolardan işlem görürken, dünyanın en büyük kripto borsasının yerel tokeni Binance Coin %6.2 artarak 578.90 dolardan işlem gördü.

ABD Başkanı Joe Biden’ın Pazartesi günü 1,2 trilyon dolarlık bir altyapı faturası imzalaması nedeniyle, piyasalar bu hafta zarar gördü. Tasarı, şimdi yeni yasa tarafından “broker” olarak tanımlanan belirli kripto kullanıcıları için yeni vergi raporlama gereklilikleri içeriyordu. Yeni tanım, geniş bir şekilde ifade edilirse, kripto savunuculuğu ve sivil özgürlükler gruplarına göre kripto para madencilerinin, yazılım geliştiricilerinin ve stake edenlerin “imkansız” gereksinimlere ve “hantal bir gözetim sistemine” tabi olabileceği anlamına gelecektir .

Bununla birlikte, kripto yatırımcıları bu hafta, bu yeni gereksinimlerin 1 Ocak 2024’e kadar yürürlüğe girmeyeceğini öğrenince rahatlamış olabilir. Ayrıca, Kongre’nin birkaç üyesi şu anda yasadaki kripto vergi hükümlerini değiştirmek veya yürürlükten kaldırmak için çalışıyor.

SORUMLULUK REDDİ

YAZAR TARAFINDAN İFADE EDİLEN GÖRÜŞ VE GÖRÜŞLER YALNIZCA BİLGİLENDİRME AMAÇLIDIR VE FİNANSAL YATIRIM VEYA DİĞER TAVSİYE NİTELİĞİNDE DEĞİLDİR.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Shiba Inu Fiyat Analizi: SHIB Boğaları Durumu Kurtarmaya Hazır, Grafik Üzerinde %6 Günlük Kazanç

SHIB alçalan üçgenin altına düştü ve daha düşük bir dip yaptı, ancak boğalar günü kurtarmak için bugün yürürlüğe girdi.   Temel Destek seviyesi: 0,000044 ABD doları; 0,000032 ABD doları Ana Direnç seviyesi : 0,0000050 ABD doları; 0,0000055 ABD doları   SHIB’nin fiyatı dün 0,000044 dolardan destek seviyesinin altına düştüğünde çok tehlikeli […]