AVAX Deloitte Anlaşmasının Ardından Popüler Meme Coin Olan Shiba Inu’yu Son Rallisinde Geçerek Geride Bıraktı

koinextr
0 0
Read Time:2 Minute, 20 Second

Öne çıkanlar

  • Avalanche (AVAX), piyasa değerlemesinde Shiba Inu’yu (SHIB) sıralamada geride bıraktı.
  • AVAX, büyük bir firma olan Deloitte ile ortaklığının haberlerinin ardından tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 127 dolardan işlem görüyor.
  • Avalanche ekosistemi, geçen yıl başlatılan blok zincirinden bu yana katlanarak büyüyor.

 

 

Bugün kripto para sıralamasında bir değişiklik oldu. Avalanche blok zinciri ağının yerel belirteci olan AVAX’ın piyasa değeri, Shiba Inu’yu (SHIB) değer olarak aştı. AVAX, şu anda ki piyasa değeri ile 11. en büyük kripto para birimi olmak için çılgın meme coin olan Shiba Inu’yu (SHIB) sıralamada geride bıraktı.

AVAX’ın piyasa değeri, SHIB’nin 25 milyar dolarlık değerine kıyasla yazımızı yazdığımız an itibariyle 28 milyar doların üzerine çıktı. Avalanche blok zincirinin geliştiricileri, Ava Labs’ın Deloitte ile bir ortaklık ilan etmesinden bu yana son birkaç gün içinde AVAX fiyatındaki devasa bir artışın ardından tırmanışa geçti.

Duyuru Salı günü Avalanche’ın kurucusu ve Ava Labs CEO’su Emin Gün Sirer tarafından yapıldı. Sirer, ortaklığın Avalanche blok zincirini kullanarak daha verimli afet yardım platformları oluşturmayı hedefleyeceğini açıkladı.

Duyuru, Avalanche’ın benimsenmesi için çok büyük bir yükseliş olarak kabul ediliyor. Twitter’daki takma adlı kripto analisti “CryyptoSeq”e göre, Fortune 500 şirketlerinden Deloitte’nin ortaklık için Avalanche’ı seçmesi, AVAX ‘ ın gelecek de daha iyi yerlere gelebileceğini işaret ediyor.

AVAX, son 7 gün içinde %31.8 artması genel olarak kripto piyasasının düşüşüne rağmen meydan okuyor. AVAX  tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 127$’dan işlem görüyor. Ayrıca AVAX/BTC fiyat endeksinde tüm zamanların en yüksek fiyatı olan 0.00214’e ulaştı. Diğer en iyi kripto para birimleri son yedi gün içinde %9 ila %10 arasında düşüş yaşadı. Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Binance coin (BNB) ve Solana (SOL) sırasıyla %10.73, %9.17, %10.85 ve %12.55 düştü.

SHIB ile rekabet oldukça sert, ancak şaka parası ,tüm zamanların en yüksek seviyesine çıktığı Ekim ayında AVAX ‘ı geride bıraktı. Ekim ayında SHIB, Dogecoin (DOGE) ve Terra’yı (LUNA) sıralamada geçerek geride bırakmıştı. DOGE, daha sonrasında piyasa değeri olarak SHIB’ i tekrar geçerek geride bıraktı. Bu nedenle, köpek temalı meme jetonunun son zamanlarda fiyat açısından çalkantılı olması nedeniyle AVAX’ ın SHIB’ i geçmesi şaşırtıcı değil. SHIB şu anda tüm zamanların en yüksek seviyesinden sonra yaklaşık %40 oranında değer kaybetti.

Avalanche ve Shiba Inu, nispeten genç ekosistemler olma benzerliğini paylaşırken, her ikisi de bir yıldan biraz daha eskidir, AVAX SHİB’ e göre daha ciddi bir blok zinciri ağıdır. Yaklaşık 24 ay önce piyasaya sürülmesinden bu yana, Avalanche ekosistemi katlanarak büyüyor. Şu an blockchain  üzerine inşa edilmiş 350’den fazla projeye sahip ve daha fazlası gelecek.

Bu, Avalanche’ın Ethereum’un önde gelen akıllı sözleşmeler platformu olarak hakimiyeti için güçlü rakiplerden biri olarak faturalandırılmasını sağladı. Daha genç bir blok zinciri olan Avalanche, Ethereum’dan daha ölçeklenebilir, daha hızlı ve daha ucuz olma avantajına sahiptir.

SORUMLULUK REDDİ

YAZAR TARAFINDAN İFADE EDİLEN GÖRÜŞ VE GÖRÜŞLER YALNIZCA BİLGİLENDİRME AMAÇLIDIR VE FİNANSAL YATIRIM VEYA DİĞER TAVSİYE NİTELİĞİNDE DEĞİLDİR.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

MATIC 1,7 Dolarlık Alanın Direnci Tekrar Test Ediyor

MATIC, 1,7 dolarlık alanın direncini tekrar test ediyor. MATIC'in 2,1- 2,2 $ alanına gitmek için bu direnç alanının üzerinde kırılması ve tutunması gerekiyor. Ana destek, 1,5 dolarlık alanla aynı kalıyor. Yükselmesinden önce grafik üzerinde biraz daha yatay bir şekilde devam ettiğini görebiliriz.     Sitemize Destek Olup Katkıda Bulunmak İsterseniz: […]